fbpx

Oyunlaştırılmış BGYS Farkındalık Eğitimi

Oyunlaştırılmış BGYS Farkındalık Eğitimi

Oyunlaştırılmış BGYS Farkındalık Eğitimi

Oyunlaştırılmış BGYS Farkındalık Eğitimi

Oyunlaştırılmış BGYS Farkındalık Eğitimi içeriğinin, klasik sunum şeklindeki eğitimlere göre birçok avantajı vardır. En başta motivasyon ve çalışanların iletişimi açısından çok önemli bir yere sahiptir. Çalışanların, yarışma duygusunun verdiği heyecan ile eğitimin içeriğine ilgisi artmaktadır. Kazanma tutkusu ile oyuna dikkat artar ve oyunda karşı tarafı geçmek için bilgileri en iyi şekilde öğrenme isteği kendini gösterir.

Öğrenme piramidinde, tartışma, fikrini savunma, canlandırma gibi yöntemlerin akılda kalıcılık oranı çok yüksektir. Biz de eğitimlerimizde bu yöntemleri oyunlaştırarak kullanmaktayız.

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) Eğitimi içerisinde, yirmiden fazla siber güvenlik vakası bir senaryo içinde incelenir, üzerine tartışmalar ve anlatımlar yapılır. Gündelik hayatta karşılaşabilecekleri olayları inceleyen katılımcılar oyunun sonunda asıl istenilen kazanım olan, bilgi güvenliği farkındalığına artık sahiptirler. Hem kendilerinin hem de çalışma arkadaşlarının hatalarını görüp uyarabilecek konuma gelmişlerdir. Siber saldırıların sadece virüsle, trojanla değil, insanlar üzerinden de yapılabildiğini oyunlar sayesinde öğrenirken, kendilerinin de bilgi güvenliğinin en önemli parçası olduğunu anlayacaklardır.